Konsultacje społeczne dotyczące zagospodarowania części terenu MOSIR

Burmistrz Miasta Puszczykowa organizuje konsultacje społeczne dotyczące koncepcji zagospodarowania części terenu MOSIR.

  

Po wieloletnich dyskusjach i wielu prezentowanych koncepcjach, pojawiła się możliwość podjęcia ostatecznych decyzji dotyczących zagospodarowania terenów przy ulicy Kościelnej pod względem kultury i rekreacji. Jak już wcześniej informowaliśmy, część terenu przy ulicy Kościelnej została wydzierżawiona na trzydzieści lat prywatnemu inwestorowi, który zgodnie z umową zobowiązał się do:

 

- wybudowania trzech kortów tenisowych odkrytych, na których w okresie jesienno-zimowym ma powstać boisko do piłki nożnej z zadaszeniem, natomiast zimą ma powstać lodowisko,

 

- wybudowania trzech kortów krytych, z których jeden ma być przystosowany do rozgrywek badmintona oraz piłki siatkowej.

 

Ponadto zostanie wybudowane zaplecze socjalne wraz z gastronomią oraz pomieszczenie do zajęć fitness. Inwestor zobowiązał się również do przygotowania zaplecza hotelowego dla zawodników i trenerów, którzy chcieliby uczestniczyć w turniejach. Pozostały teren, który aktualnie jest w dyspozycji miasta, został poddany szczegółowej analizie, która doprowadziła do stworzenia koncepcji zagospodarowania tego terenu [Koncepcja zagospodarowania terenu MOSIR (pdf]].

 

Według tej koncepcji na tym terenie do końca maja br. powstanie boisko wielofunkcyjne o wymiarach 44x24 metry, z nawierzchnią poliuretanową(tartanową). Boisko to będzie przystosowane do rozgrywek siatkówki, badmintona, koszykówki, tenisa ziemnego, piłki ręcznej i piłki nożnej. Obok boiska wielofunkcyjnego zaplanowano utworzenie boiska do siatkówki plażowej, które również zostanie wykonane do końca maja tego roku. Jeszcze w kwietniu plac zabaw dla dzieci, który aktualnie mieści się od strony ulicy Kościelnej, zostanie przeniesiony i zlokalizowany od strony ulicy Sportowej, co powinno ułatwić dzieciom i ich rodzicom korzystanie z niego.

 

Jeżeli środki, którymi dysponuje Miasto okażą się wystarczające, jeszcze w tym roku zostaną zrealizowane inne prace na terenie MOSIR-u, które przewidują między innymi utworzenie utwardzonych ścieżek spacerowych oraz utworzenie ścieżek dla rolkarzy. Zbierane są również duże ilości mas ziemnych, celem utworzenie toru saneczkowego w okresie zimowym, a w letnim toru crossowego.

 

Plan zagospodarowania przewiduje miejsca rekreacyjne, w których można będzie zagrać w tenisa czy szachy na świeżym powietrzu, urządzić spotkanie przy grillu, ognisku. Planowane są miejsca wypoczynkowe dla spacerowiczów, a docelowo przewiduje się również mini-skate park. Z uwagi na to, że coraz większą popularność zyskują rozgrywki golfowe, planuje się miejsce dla przeprowadzenia treningu uderzeń golfistów. Zwiększy się również ilość sprzętu do ćwiczeń siłowych. Na planach zagospodarowania zabezpieczono teren, który docelowo może być zagospodarowany na potrzeby utworzenia budynku socjalnego - szatni i magazynu, z którego będą korzystać mieszkańcy ćwiczący na terenie MOSIR-u.

 

Miastu udało się pozyskać dofinansowanie  z Urzędu Marszałkowskiego na wykonanie boiska wielofunkcyjnego, boiska do siatkówki plażowej oraz zmiany lokalizacji placu zabaw, dlatego też, z uwagi na terminy, które zostały narzucone, prace ruszą już niebawem. Pozostałe prace rozpoczną się w terminie późniejszym i będą realizowane w ramach posiadanych środków.

 

W sprawie koncepcji zagospodarowania części terenu MOSIR, prosimy kierować sugestie do Burmistrza Miasta w formie pisemnej (Kancelaria  Urzędu Miejskiego w Puszczykowie przy ul. Podleśnej 4, budynek A, w godzinach od 8:00 do 15:00) lub elektronicznie na adres: um@puszczykowo.pl Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ,  do 11 kwietnia 2014 roku.